İstanbul'da fahiş kira atışın önüne geçilemiyor. Önceden yüzüne bakılmayan bodrum kat daireler de kıymete bindi. İşin içine ev sahiplerinin fırsatçılığı da binince bodrum kat dairelerin kiraları bazı ilçelerde 40 bin lirayı aşıyor.

BİRÇOK İLÇEDE FİYATLAR 40 BİN TL'Yİ AŞTI

Bazısına ev değil, depo demek bile fazla. Fahiş kira artışları nedeniyle bodrum katlara ilgi arttı. Bütçesine göre ev bulamayan vatandaş bodrum katlara yöneldi.

Ancak ev sahipleri bunu da fırsata çevirdi. Bodrum katlarındaki dairelerin fiyatları da uçtu gitti. Birçok ilçede kira fiyatları 40 bin lirayı aştı. En uzak yerlerde bile bodrum katların fiyatları 7-8 bin liradan başlıyor.

"İSTANBUL'DA 100 METREKARE DAİRE 15-16 BİN TL"

TV100'ün haberine göre bir emlakçı "Özellikle Beyoğlu ve Cihangir gibi yerlerde aylık 30 bin lira geçmiş birçok bodrum kat ilanı görebiliyoruz. Yeterli kiralık daire olmayınca her dairenin fiyatı yükseltilmiş ve artırılmış vaziyette.

Kiracı Çok Kiralık Konut Yok! Kiracı Çok Kiralık Konut Yok!

Daha önce kiracı bulmayacağımız statüdeki evlerin, bu dönemde insanlar tarafından tercih edilmek zorunda kaldığı bir dönemi görüyoruz. İstanbul'da ortalama 100 metrekare bir dairenin kiralık fiyatı 15-16 bin lira seviyelerine ulaştığını söylemek mümkün. Bodrum katların bile kiraları artık 7-8 bin liradan başlıyor" dedi.

Editör: Emlak Zirvesi