Yalıtımın lider markası İzocam, pandeminin etkilerinin azalması ile birlikte 2 yıldır ara verdiği yurt dışı bayi seyahatlerine başladı. İzocam, bu yıl 29 Mart’ta “Geleceği birlikte kazanalım” mottosuyla çevrimiçi düzenlediği 2022 İzocam Uluslararası Bayi Toplantısı’nın ardından, yurtiçinde ve yurtdışında başarı sağlayan bayilerini 3 farklı yurtdışı seyahatiyle ödüllendirdi. Mayıs ayı içinde ilk olarak Budapeşte’yi keşfe çıkan İzocam bayileri, diğer organizasyon olan Kuzey Baltık Turu ile de Helsinki, Riga ve Tallinn şehirlerini görme fırsatı yakaladılar. İzocam bayileri, Eylül ayında ise “Beyaz Şehir” olarak anılan Belgrad’ın tarihi ve büyüleyici atmosferini birlikte keşfettiler.

Gayrimenkulde Dev İşbirliği Gayrimenkulde Dev İşbirliği

Belgrad, tarihi dokusuyla kendine hayran bıraktı

İzocam’ın bu yılki bayi gezilerinin son durağı, Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan ve “Beyaz Şehir” olarak anılan Belgrad oldu. 5-17 Eylül tarihleri arasında Sırbistan’ın bu özel şehrini gezme fırsatı yakalayan İzocam bayileri, olağanüstü manzaralar eşliğinde eşsiz bir gezi deneyimi yaşadılar. 400 katılımcıyla gerçekleşen tur kapsamında, Belgrad’ın yanı sıra Sırbistan’ın ikinci büyük şehri olan ve “Sırbistan’ın Atina’sı” olarak anılan, ticaret ve kültür merkezi Novi Sad şehrine de özel bir gezi düzenlendi.

İzocam bayilerinin Belgrad Turu çerçevesinde gerçekleşen bir diğer önemli organizasyonda ise katılımcılar, 1699 yılında Hıristiyan müttefik ülkeler ile Osmanlı arasında imzalanan Karlofça Anlaşması'nın anısına Barış Şapeli’ni ziyaret ettiler. Tur boyunca Belgrad’ın eşsiz tarihini ve lezzetlerini keşfeden İzocam bayileri, unutulmaz anılarla dolu bir gezi deneyimi birlikte yaşadılar.

Yılın ilk yarısında, Budapeşte ve Baltık Turları büyüleyici deneyimlere sahne oldu

Bu yılın ilk yarısında ise İzocam bayileri Mayıs ayında gerçekleşen iki ayrı turla, Budapeşte’yi ve Kuzey Baltık ülkelerini görme fırsatı yakalamıştı. Başarılı İzocam bayilerine özel organize edilen ilk seyahat 12-15 Mayıs’ta Orta Avrupa’nın en büyük ikinci şehri olan Budapeşte’ye gerçekleşti. Bayiler, 3 gece 4 günlük seyahat boyunca şehrin ünlü kafelerini, restoranlarını, tarihi ve doğal güzelliklerini birlikte keşfettiler. Seyahatin ilk gününde panoramik şehir turuna katılan bayiler, tarihi yönü ağırlıkta olan Buda ve modern bir yapıya sahip olan Peşt şehirlerinin sokaklarını ve renkli turistik caddelerini dolaştılar. Gezinin ikinci gününde Ezstergom’u ziyaret eden bayiler, yaklaşık 150 yıl Osmanlı himayesinde kalmış kentin tarihi kalesini ve Macar Katolik Kilisesi'nin merkezi Ezstergon Bazilikası'nı gördüler. Ertesi gün gerçekleşen Osmanlı eserleri turu ve Gül Baba Türbesi ziyareti sonrasında öğle yemeklerini alan bayiler, tarih dolu keyifli bir günü Cingan gecesi gibi kültürel bir eğlence ile noktalandırdılar.

Başarılı İzocam bayileri için organize edilen diğer seyahat ise 18-24 Mayıs’ta gerçekleşen Baltık turu oldu. Baltık ülkelerinin en güzel şehirlerinden Helsinki, Riga ve Tallinn, tarihi dokusu ile İzocam bayilerine büyüleyici bir deneyim yaşattı. Bayiler, 6 gece 7 günlük seyahat boyunca şehrin ünlü kafelerini, restoranlarını, tarihi ve doğal güzelliklerini birlikte deneyimleme imkânı elde ettiler. Seyahatin ilk gününde Helsinki’de panoramik şehir turuna katılan bayiler, Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Finlandiya Hükümet Sarayı, Helsinki Belediye Binası, Pazar Meydanı, Hristiyanlarca Kutsal kabul edilen Uspenski, Orthodox Katedrali, Havis Amanda Heykeli’ni gördüler. En iyi korunmuş Ortaçağ şehirlerinden biri kabul edilen Tallinn şehrinde, bayiler UNESCO’nun “Dünya Mirası” olarak koruma altına aldığı ve şehrin karakteristik özelliklerini taşıyan tarihi yapılar ziyaret ettiler. Tall Hermann Kulesi, Büyük Prens Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi’ni gören İzocam bayileri, Toompea Kalesinin de bulunduğu Toompea Tepesi’nden şehrin en güzel panoramik manzarasının fotoğraflarını çektikten sonra günümüzde konser salonu olarak kullanılmakta olan St. Nicholas Kilisesi’ne de ziyaret gerçekleştirdiler. Gezinin son ayağı olan Riga turunda ise eski şehir merkezini keşfe çıkan İzocam bayileri, St. Peter’s Kilisesi, Brotherhood of the Blackheads Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob’s Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli’ni görerek şehrin eşsiz mimarisine tanıklık ettiler.

Editör: Emlak Zirvesi