CHP Erzincan milletvekili Mustafa Sarıgül, Beşiktaş’taki çalışma ofisinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gayrimenkulünü Kiraya Verene Muafiyet Sağlanmalı Gayrimenkulünü Kiraya Verene Muafiyet Sağlanmalı

Sarıgül, “Konut, kira ve barınma sorunu Türkiye’mizi adeta kasıp kavuruyor. Bu sorun toplumsal huzuru bozacak hale geldi. İlgililer bu soruna acil olarak çözüm bulmalıdır. Aksi halde bu kıştan başlayarak evsizler üzülerek söylüyorum sokakta kalmaya başlayacaklar. Devlet çalışmak isteyen her vatandaşına iş, ihtiyacı olana yiyecek aş, evi olmayana başını sokacak bir ev bulmak zorundadır. Bu, sosyal devlet olmanın en önemli göstergesidir. Bunlar, temel ihtiyaçtır ve yurttaşlık hakkıdır” dedi. Sarıgül, şöyle devam etti.

“ÖĞRENCİLERİMİZ BARINMA SORUNU YAŞAYACAK”

Bugün buradan yetkilileri ve sorumluları bir kez daha uyarıyorum, kiralara ve özel yurtlara çok astronomik artışlar yapıldı. Şimdiden önlemler alın, bu öğrencilerimiz ve evlatlarımız açıkta kalmasın. Aksi taktirde öğrencilerimiz barınma sorunu yaşayacaklar. Vatandaşımın canı nerede yanıyorsa ben orada olmaya devam edeceğim. Özellikle çiftçimizin alın terini emekçinin hakkını mazlumun hukukunu savunmaya devam edeceğim.

Pandemi koşulları münasebetiyle esnafımız çeklerini ödeyemedi, senetlerini ödeyemedi. Bu çek mağdurlarına süre tanımazsak, bu çek mağdurlarını içeriye alırsak çeklerini hiçbir zaman ödeyemeyecekler. Şu anda cezaevlerinde kapasitenin üzerinde kader mahkumu var.

O nedenle benim vicdanlı devletim, benim şefkatli devletim, benim bereketli devletimden ricam, toplumsal barış için, kardeşlik hukuku için, Cumhuriyet’in 100. yılında affet Türkiye’m. Anneler için affet Türkiye’m, babalar için affet Türkiye’m, çocuklar için affet Türkiye’m.


 

Editör: Emlak Zirvesi