Bina Ruhsatı Sayısı Dörtte Bir Arttı Bina Ruhsatı Sayısı Dörtte Bir Arttı

Medya Bar'da yer alan habere göre, geçtiğimiz günlerde konutlarda fahiş fiyat artışı yapan kişiler için düğmeye basılacağını söyleyen Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati'nin bu açıklamalarına Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak'tan cevap geldi.

Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak, '' Bunu kesinlikle doğru bulmuyorum. Fahiş fiyatlar ile mücadele kapsamında müteahhitler uzun suredir zaten çaba gösteriyor. Malzeme fiyatları almış başını gitmiş. Bırakın ev sahibi olmayı kimi müteahhitler şuan konut bile yapamıyor.

MÜTEAHHİTLER ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI

Daha önce de belirttiğim gibi inşaat malzemelerinde yaşanan fiyat artışı sebebiyle dar ve orta gelirli vatandaşlarımızın konut sahibi olma hayali bile kuramayacağını söylemiştim.

Fırsatçılık ve fahiş fiyat ile mücadelede müteahhitler üzerine düşeni yaptı ve yapmaya devam ediyor. Özelikle bunun gibi olağanüstü durumlarda bizlerin de mücadelesi devam edecek.

Fırsatçılık yapan kim olursa olsun karşısında durmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın konuta erişimi kolaylaştırmak adına elimizi taşın altına koymaya devam ediyoruz.”

Fırsatçılar Denetlensin

Bayrak açıklamasının devamında, ''Fırsatçıların da etkin bir şekilde denetlenmesini istiyoruz. Başta çimento, beton, cam, seramik, sunta ve mdf olmak üzere tüm ürünlerdeki aşırı fiyat artışının nedenlerinin araştırılmasını, varsa fırsatçıların cezalandırılmasını gerektiğini düşünüyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.