Türkiye'de satışta olan 4 ada bulunuyor. Bunlardan en pahalısı 8,7 milyar lira fiyatıyla Fethiye açıklarındaki Balaban adası. Bu adayı 360 milyon lira ile Karaca adası takip ediyor.

Türkiye Gazetesi'nden Kaan Zenginli'nin haberine göre, konut, otomobil, arsa derken internet sitelerine ilginç ilanlar düşmeye başladı. Ülkemizde satışta bulunan dört adet ada bulunuyor.

Türkiye’nin en satılık olan en pahalı adası Fethiye açıklarında bulunan Balaban adası olarak kayıtlara geçti. Adanın 95 bin metrekare büyüklüğü bulunuyor. 8 milyar 750 milyon lira fiyatı bulunan Balaban adası, Türkiye’de ünlü bir iş insanına ait. Sınırlı imar izni bulunan adanın belli bir kısmına otel, konut veya marina yapılabiliyor.

Balaban adasının satış danışmanı, Türkiye’nin satılık olan en pahalı adası olduğunu belirterek “Yunanlı, ABD’li ve Arap çok müşteri arıyor.

Dövizin artması ile birlikte yabancı yatırımcıların ilgisi daha da arttı. Yunanistan sınırında olması nedeniyle aynı zamanda stratejik bir bölgede. Mülk sahibi Yunanlara satma taraftarı değil, yoksa teklifler yüksek geliyor” dedi.

KARACA 360 MİLYON TL

Satılık olan bir diğer ada ise ABD’de yaşayan ve isminin verilmesini istemeyen bir iş insanına ait. Marmaris Gökova’daki Karaca adasının 360 milyon liralık satış fiyatı bulunuyor.

Fiyat son iki yılda iki katına çıkarıldı. İmar durumu sit alanı olarak belirtilen adanın metrekare fiyatı 1.139 liraya yükseltildi. Üzerinde, her biri 50 ile 100 metrekare büyüklükte üç müstakil ev bulunan adaya; mevcut imar durumuna göre günübirlik konaklama, yeme içme, marina yapılabileceği belirtildi.

Aynı zamanda mavi tur rotası üzerinde bulunan, dört koyu olan adanın, 65 dönüm orman kullanım alanı da mevcut. Adanın toplam büyüklüğü ise 381 bin metrekare.

ULUABAT'TA MUTLU ADA

Satılık adalar listesindeki bir diğer ada ise Gündoğan ve Türkbükü koyunun akvaryum koyunda yer alan Tavşan adası...

71 bin metrekarelik yüz ölçümüne sahip adada zeytin ağaçları yer alıyor. İmar izni henüz bulunmaması sebebiyle herhangi bir yapı inşa edilemiyor.

'Perili Köşk' 449 Milyon Liraya İcradan Satıldı 'Perili Köşk' 449 Milyon Liraya İcradan Satıldı

Adanın bir diğer adı da St. Apostol adası olarak geçiyor. Fiyatı ise 171 milyon 465 bin lira olarak görülüyor. Bir diğer satılık ada ise Bursa’daki Uluabat Gölü’nde yer alıyor. İki kilometre açıktaki 45 dönümlük adada yaklaşık 500 zeytin ağacı var.