Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi verilen bu satılık ev ilanını konuşuyor. Görenler bir daha bakıyor. İlanı veren kişi ise 35 yaşındaki ev sahibi Özge Şeker. İlanı dairesine asan Şeker, alt kattaki komşuların gürültüsünden şikayetçi olunca ilginç bir ilanla evini satışa çıkardı.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 35 yaşındaki Özge Şeber adlı kadın, oturduğu sitede komşularının yaptığı gürültüden rahatsız olduğunu belirterek evini satışa çıkardı.

Satışa çıkarırken de öyle bir ilan verdi ki, görenler bir kez daha baktı.

Deprem Konutlarında Sona Yaklaşıldı Deprem Konutlarında Sona Yaklaşıldı

Çorlu’da özel bir firmada çalışan Özge Şeber, Zafer Mahallesi’nde 1 yıldır oturduğu sitedeki dairesini komşularının gürültü yaptığı gerekçesiyle satışa çıkardı.

5 katlı binanın en üst katında oturan Şeber, satılığa çıkardığı dairesinin balkonuna evinin satılık olduğuna dair yazı astı.

Komşularının yaptığı gürültülerden rahatsız olduğunu ve site yönetimine yaptığı şikayetlerden bir sonuç alamadığını söyleyen Şeber, polise yaptığı başvurudan da bir sonuç çıkmadığını belirtti.

Şeber’in satışa çıkardığı ilanda ise şu yazı yer aldı:

“Satılık. Alt kattaki kötü insanlardan dolayı daha kötü insanlara satılıktır’

Komşularının gecenin ilerleyen saatlerinde yüksek sesle müzik çaldığını ve kahkahalar atarak kendisini rahatsız ettiğini öne süren Özge Şeber şöyle konuştu:

Yaptığım şikayetlerden hiçbir sonuç alamadım. Bunun üzerine avukatıma danıştım ve gerekli adli işlemler başlatıldı. Sonrasında evi satmaya karar verdim.

Bu ilanı verirken de kişilik haklarını ihlal etmemeye özen gösterdim. Pankarta yazılan hakaret değil, kimseyi deşifre etmiyorum, hedef göstermiyorum. Üzerine alınan alınsın.

Burada amaç farkındalık yaratmak, isterim ki diğer insanlar da bir kendine sorsunlar ‘ben o kötü insanlardan biri miyim’ desin.

Bu konuya maruz kalan insanlar varsa da bundan cesaret alsınlar. Pankart asıldıktan sonra arayan soran oldu, ‘Gerçekten satacak mısın’ diye.

Evet bunu satmak için ben bu ilanı verdim. Olay farkındalık yaratmak, ayrıca buradan sessiz sedasız gitmek istememem. Burada biri hakkını aramıştır. Örnek olsun istiyorum, hakkımı kanunen arıyorum ve davacıyım.

Site yönetimi ve dairelerde oturanlar ise konuyla ilgili açıklama yapmayacaklarını söyledi.

Editör: Emlak Zirvesi