Şehir Yaşantısına Yazlık Etkisi Getiren Sistemler Şehir Yaşantısına Yazlık Etkisi Getiren Sistemler

Proje çerçevesinde Sintek Group, inşaat ve mekanik işler, yardımcı ekipman tedariği ve proje yönetimini üstlenecek.

Kamp kurulumu ve mobilizasyon süreci başlayacak

İmzalanan anlaşma, yer teslimini müteakiben 16 aylık sürede klinker üretim hattının inşaat ve montaj işlerinin tamamlanması, 18 aylık sürede ise çimento değirmeni ve paketleme üniteleri de dahil olmak üzere komple tamamlanmasını içeriyor.

Toplam 11.750 ton montaj yapılacak

İnşaat işi kapsamında; Yaklaşık 100.000 m3 beton dökümü ve 16.000 ton inşaat demiri kullanılacak ve klinker silosu, farin silosu, çimento silosu kayar kalıp yöntemi ile yapılacak. Mekanik işler kapsamında, toplam 11.750 ton montaj yapılacak; değirmen, kırıcı ekipmanları, reclaimer ve stacker ekipmanları, paletli görürücü gibi ekipmanlar Sintek kapsamında tedarik edilecek.

Sistem filtrelerinin imalatı Sintek’in Ankara’daki atölyesinde yapılacak ve diğer muhtelif ekipmanlar Türkiye’den tedarik edilecek. Teknolojik ekipman imalatlarının büyük bir kısmı da Sintek şantiye atölyesinde yapılacak.

Onur Atakay: “Türk çimento sektörüne yeni bir tesis kazandıracağız”

İşbirliği ile ilgili bilgi veren Sintek Group Kurucu Ortağı Onur Atakay: “Çimento, enerji, demir-çelik ve lojistik sektörleri başta olmak üzere birçok sektör için anahtar teslimi kurduğumuz ve işletmeye aldığımız tesislere bir yenisini daha ekledik. Kent Şirketler Grubu’na bağlı Muğla Çimento’nun yeni entegre çimento fabrikasını anlaşmayla belirlenen sürede tamamlayacak ve Türk çimento sektörüne yeni bir tesis kazandıracağız.

Türkiye’deki faaliyetlerimizin yanı sıra yakın zamanda Amsterdam’da açtığımız Sintek BV adlı şirketimiz ile Avrupa’da da operasyonlarımızı sürdüreceğiz. Avrupa pazarındaki potansiyel müşterilerin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri ve Afrika’daki potansiyel müşterilere de ulaşacağız” dedi.

Editör: Emlak Zirvesi