Sabah'tan Seda Tabak'ın haberine göre, Fransa'nın Cannes şehrinde 31. kez düzenlenecek dünyanın en önemli gayrimenkul fuarı MIPIM, iki yıl aradan sonra kapılarını ziyaretçilerine açıyor.

Dünya gayrimenkul sektörünün dev oyuncularının bir araya geldiği fuar, 'Kentsel Dönüşümü Yönlendirmek' temasıyla 100 farklı ülkeden 600 şehir ve yerel yönetiminden binlerce yatırımcıyı ağırlayacak.

MIPIM'de bu yıl, GYODER önderliğinde kurulan İstanbul Çadırı ve çadır içinde yer alan Türkiye'nin önde gelen gayrimenkul projeleri tanıtılacak.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin katılımı ile gerçekleşecek fuar, binlerce yatırımcıyı ağırlayacak.

3 bin 800 firmanın stant kuracağı MIPIM'e ayrıca 25 bin sektör profesyoneli, 6 binden fazla yatırımcı ve 4 binden fazla CEO katılacak.

26 Bin Ziyaretçi

Türkiye temsilciliğini Alkaş'ın yaptığı MIPIM'de yabancı katılımcılara Türkiye'deki yatırım potansiyeli ve fırsatları anlatılıyor. MIPIM 2019'da 90 olan katılımcı ülke sayısı 100'e çıkarken, fuarın düzenlendiği alan 20 bin metrekareden 21 bin 500 metrekareye yükseldi.

Ziyaretçi sayısının 26 bini aşması bekleniyor. Son dönemlerde gayrimenkuldeki değerlenmeyle birlikte dünya yatırımcılarının Türk emlak piyasasını takibe aldığını belirten MIPIM Temsilcisi Avi Alkaş, "Dünya yatırımcılarının gözünü Türkiye'ye çevirdiğini, global anlamda ülkemizin bir cazibe merkezi haline geldiğini gözlemliyoruz" dedi.

Fuar sayesinde Türkiye'nin tanıtımı için eşsiz bir sinerji yaratılacağını aktaran Alkaş, "MIPIM bir prestij fuarı. Orada yerinizi aldığınız zaman hem uluslararası finans çevrelerinde hem de uluslararası projelerin arasında görücüye çıkıyorsunuz" diye konuştu.

Yapı Ruhsatı Verilen Yapıların Yüzölçümü Arttı Yapı Ruhsatı Verilen Yapıların Yüzölçümü Arttı

Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer ise, "İstanbul'a değer katacak dev projelerle çadırda yer alacağız. Aynı zamanda teknolojiyle birleşen bir çadırda yabancı yatırımcının ilgisini çekmeyi hedefliyoruz" dedi.

Kimler Katılıyor?

MIPIM'de Istanbul pavilyonunda ayrıca T.C Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi'nin yanı sıra fuara katılan diğer Türk firmaları şunlar:

Emlak Konut GYO

DAP Yapı

Galataport

Halk GYO

İstanbul Finans Merkezi

IGA – İstanbul Havalimanı

Kalyon Grup

Kuzey Marmara Otoyolu

Kuzu Grup

Servotel

Tahincioğlu Gayrimenkul

Tersane İstanbul

TUM İÇTUR Kiralama Yönetim ve İşletme Hizmetleri

YTÜ Teknopark

Editör: Emlak Zirvesi