Okuyucumun sorusu, çok hem de çok kısaltılmış hali. Hem de o kadar kısaltılmış ki isminin baş harflerinin koyulmasını bile istememiş. Ancak burada okuyucum için en önemli cümle şu:

Hangi Binalar için Yönetici Zorunlu? Hangi Binalar için Yönetici Zorunlu?

“Birikimlerimi elimden alabilirler mi?” Onun için onu aynen aldım, diğerleri kısaltılmış. Okuyucumu rahatlatmak için önce şunu söyleyeyim; okuyucum hayatta olduğu müddetçe herhangi bir nedenle mallarının elinden alınması söz konusu değil.

Tabi istisnai durumlar var, örneğin okuyucumun borçlanması halinde, aleyhine başlatılacak bir icra takibi nedeni ile haciz tatbiki. Bu gibi hukuki durumlar olmadıkça, evliliği nedeni ile yakınlarının malvarlığına el koyması diye bir durum söz konusu değil.

Herkes mallarını kullanmakta özgürdür. Kanun dışı haller müstesna olmak üzere her türlü kullanım, alma, satma özgürlüğü vardır ve mallarının elinden alınması diye bir şey söz konusu olamaz.

Edinilmiş mallara katılma rejiminden söz edildiği noktasında aklı karışmış olabilir. Ancak yaşamında boşanma haricinde böyle bir sistem devreye girmeyeceği için mallarını dilediği gibi muhafaza edebilecek veya kullanabilecektir.

Dolayısı ile bir risk taşımamaktadır. Rahat olmasını, mallarını dilediği gibi kullanabileceğini ve elinde tutabileceğini söylemek isterim.