İş dünyasının kalbi Maslak’ta, 322 residence daire, penthouse ve home office’leri ile şehir yaşamına renk katan bu çok özel proje, yeşil bina sertifikasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.   

Hayatımızdaki pek çok şeyin tanımının değiştiği ve farkındalıklarımızın arttığı pandemi döneminde yaşam alanlarımızdan beklentilerimiz de arttı. Doğaya en az zarar verecek şekilde tasarlanan, düşük karbon salınımına sahip, enerji ve su kullanımında çevreye saygılı, sürdürülebilir yaşam alanları, çoğumuzun radarında.

Yaşadığımız, çalıştığımız, ürettiğimiz ve dışarıdaki dünya ile iletişim kurduğumuz evlerimizin dönüşebilmesi ve aynı mekânda farklı işlevlere imkân tanıması da artık “yeşil bina” konseptinde inşa edilmesi kadar önemli. Bu alandaki değişim ve dönüşüm, tasarım ve fonksiyonelliği mimari bir bütünlükle sunan projeleri öne çıkarmayı başardı. 

Bodrum Yalıkavak'taki Lüks Konut Projesi 2024 Yazında Tamamlanacak Bodrum Yalıkavak'taki Lüks Konut Projesi 2024 Yazında Tamamlanacak

Yabancı Yatırımcıların Gözdesi 

Nefes alan yenilikçi konsepte sahip yatay ofisleriyle iş hayatında verimliliği artıran; tam donanımlı ofis hizmeti sağlayan “home officce”leriyle ev ve iş hayatının konforunu birleştiren 42 Maslak, günlük yaşama fonksiyonellik katan iç mekân çözümleriyle sektörde birkaç adım öne çıkmayı başaran projelerden biri oldu. 

Mimarisi, ferah meydanları, şehir yaşantısının gerekliliklerine cevap veren hizmetleri ve farklı lezzet duraklarıyla Maslak’a değer katan; karma yaşam projesi 42 Maslak, özellikle yabancı yatırımcıların gözdesi haline geldi. Son 1 yılda satışların %85’ini yabancı yatırımcılar gerçekleştirdi. 

Yatırım amaçlı sahip olunan dairelerin %100 oranında kiracı bulduğu 42 Maslak, geçtiğimiz kışa göre konut satışında yüzde 100’lük bir artışa imza attı. 1+1 dairelerin yoğun ilgi gördüğü 42 Maslak’ta son daireler de alıcılarını bekliyor. 

VIP hizmet ile yatırımcıları ve kiracılarını B kule 37. Kat Penthouse’da yer alan satış ofisinde ağırlayan 42 Maslak, ilk dakikadan itibaren ayrıcalıklı hissettiriyor.

Sürdürülebilir, Ekolojik ve Çevre Dostu

Bay İnşaat’ın en önemli projelerinden olan 42 Maslak, bütünlüğüyle “kentsel bir yapı sanatı” unvanına sahip. Yapıda, dünyaca ünlü mimari grup Chapman Taylor Spain’in imzası bulunuyor. Üstelik masif kaya zemin üzerine yapılan bina ve çevresindeki bütün birimler, sismik önlemlerle de korunaklı hale getirilmiş.

Yapıyı benzerlerinden ayıran faktör ise 3 Leed Sertifikası ile çevre dostu yeşil bina olması. Alanındaki en önemli ödüller olan Leed Platinium, Leed Gold ve Leed Silver sertifikalarına sahip olan 42 Maslak, yatay ofisleri Leed Platinium Yeşil Bina Sertifikası’na sahip Türkiye’de ilk ticari ofis konumunda.

Kaynakların ihtiyaç oranında tüketildiği; yenilenebilir kaynaklar kullanılarak sürdürülebilir, ekolojik ve çevre dostu kılınan bu projede, arazinin sağlamlığı, ses ve ısı izolasyonu, düşük enerji tüketimi, malzeme ve ortam kalitesiyle yüksek performans gösterilmesi de önemli bir role sahip. 

Bulutların İçinde Lüks Yaşam

Penthouse daireleri ile dikkatleri üzerine çeken 42 Maslak, bulutların içindeki lüks yaşama yeni üyelerini katıyor. Kusursuz yaşam alanlarına imza atan mimarlarca tasarlanmış yeni 3+1 ve 5+1 penthouse’ların anahtarlarını teslim etmeye hazırlanan 42 Maslak’ın örnek dairesi yoğun ilgi görüyor.

Sanatla İç İçe Bir Yaşam

Maslak’ın kalbinde yer alan 42 Maslak, plazaları ve iş merkezleri ile yoğun insan trafiğine sahip olan bölgenin yükselen yeni yaşam projesi konumunda. Ofis saatleri dışında da gündüzden geceye uzanan hareketli bir kültürel doku ve sosyal yaşam da kompleksi daha da popüler hale getiriyor. Sanatla iç içe bir yaşam stili sunan “Artful Living” konsepti ise Türkiye'de bir ilk. Kompleksin tasarım ve fonksiyonelliği mimari bir bütünlükle öne çıkartması, yabancı yatırımcının yoğun ilgisinin de nedenleri arasında. 

Türkiye’nin En Kapsamlı, Çok Amaçlı Proje App’i “42Maslak”

Maslak’ta her an yaşayan bir mahalle olarak alışveriş, sanat, eğlence ve gastronominin merkezi haline gelen 42 Maslak, 42 katlı iki kulesinde yer alan, tamamı balkonlu 445 adet rezidansıyla konuklarına farklı alternatifler sunuyor. Çok amaçlı proje app’i “42Maslak” ise yapı bünyesindeki tüm kafe, restoran, sanat galerisi ve alışveriş noktalarına ulaşılabilen uygulamasıyla konuklarını etkinliklerden güncel trendlere, kampanyalardan farklı fırsatlara kadar hemen her şeyden haberdar ediyor. 42Maslak sakinleri için uygulamanın en önemli özelliklerinden biri de Concierge hizmetleri. Havaalanı transferlerinden araç muayenesine, kuru temizleme hizmetlerinden çiçek siparişine ve otel/uçak/restoran rezervasyonuna kadar hayal edilebilecek tüm hizmetleri sakinleri için bir tık uzağında tutuyor. 

Editör: Emlak Zirvesi