Türk yapı sektörünün en uzun süredir düzenlenen fuarı olan Yapı FuarıTurkeybuild İstanbul, bu yıl yapı, inşaat malzemeleri ve teknolojileri alanında 450’nin üzerinde yerli ve yabancı katılımcıya ev sahipliği yapacak. 

Müteahhite Tartışmalı Yetki Müteahhite Tartışmalı Yetki

Türkiye dışında Orta Doğu, Orta Asya ve Kuzey Afrika'dan da alıcıları cezbeden fuarda, bu yıl Avusturya, Belarus, Çin, KKTC, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Endonezya, İtalya, Kazakistan, Katar, Romanya ve Rusya başta olmak üzere toplam 17 ülkeden yabancı katılımcı yer alacak.  Fuar, “VIP Alım Heyeti Programı” kapsamında ise 50 ülkeden 300’ün üzerinde yabancı satın almacıyı katılımcılarla buluşturacak.

Her yıl binlerce yabancı yatırımcıyla yerli iş ortaklarını bir araya getiren fuar, sektör temsilcilerini güçlü ve yön veren etkinliklerle buluşturacak. Ticaret Bakanlığı’nın desteği ile ICA Events tarafından düzenlenecek fuar, güçlü küresel ağını inşaat sektörüne aktararak yeni iş olanakları, ortaklık ve satın alım fırsatları yaratmayı hedefliyor.

Yapı, mimarlık, inşaat malzemeleri ve teknolojileri sektörlerinin bölgedeki en etkili ve en uzun soluklu platformu olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’un kapsamlı etkinlik programında; başta “yapılarda deprem güvenliği” olmak üzere sektörün gündemdeki konuları, alternatif yapı trendleri ve sürdürülebilir malzeme ile yenilikçi, güvenli inşaat uygulamalarının ipuçları paylaşılacak. 

Editör: Emlak Zirvesi