Kentsel Dönüşüm Ülkemizin Geleceğidir ve Acilen Bitirilmelidir Kentsel Dönüşüm Ülkemizin Geleceğidir ve Acilen Bitirilmelidir

“Yarısı Bizden” kampanyasına başvuru sayısını aktaran Kurum, “Bugün itibarıyla 467 bin bağımsız bölüm için başvuru yapıldı. Şimdiden 1 milyon 900 bin vatandaşımızın hayatı değişiyor. Size söz, bu aziz şehirde 5 yıl içerisinde hiçbir riskli yapı kalmayana kadar mücadeleyi sürdüreceğiz. İstanbullu hiçbir kardeşim riskli yapıda oturmayacak. Hiçbir gencimiz, güvensizlik hissetmeyecek. Hiçbir annemiz, babamız yastığa başını tedirgin bir şekilde koymayacak.” diye konuştu.

Maltepe’de, Emlak Konut ile Atışokulu ve Gülsuyu’nda bulunan Esenkent İETT bloklarının temellerini attıklarına değinen Kurum, şöyle devam etti:

“38 bin metrekarelik alanı kapsayan bu projemizle Maltepe’mize 16 blokta 431 konut ve 19 dükkan kazandırıyoruz. İnşallah 2024 yılında Maltepeli kardeşlerimize teslim ediyoruz. İkincisi, Atışokulu’nda iki etapta toplam 1327 konut, 8 dükkan ve camimizi yıl bitmeden vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Üçüncüsü, yine Atışokulu Mahalle’mizde, 5 etapta tam 2 bin 700 yeni yuvamızın çalışmalarına başlıyoruz. Dördüncü olarak, Marmara Üniversitemiz için 2.2 milyar liralık yatırım değeriyle üniversitemizin binaları ve 451 milyon liralık yatırım değeri olan 3 bin 500 kişilik öğrenci yurdumuzun yapımına süratle devam ediyoruz. Fındıklı Mahalle’mizde muhtarımız okul istemişti. Hemen hızlı bir şekilde orada hazine arsasında ilkokul, ortaokul ve lise binaları ile mühendislik ve teknoloji fakültelerinin yapımını tamamladık. İstanbul’a, Türkiye’ye örnek olacak bir proje oldu. İnşallah bu yıl içerisinde projemizi tamamlayacağız ve gençlerimizin istifadesine sunacağız.”

Başıbüyük’te 2 etapta toplam 605 konut üretip hem sağlıksız yapıları temizlediklerini hem de vatandaşların mülkiyet problemlerini çözdüklerini söyleyen Kurum, bu mahallede 320 dönümlük alanda İstanbul’un en büyük kentsel dönüşüm çalışmalarından birini daha başlattıklarını bildirdi.

Kurum, Zümrütevler’de 1590 bağımsız birimden oluşan Kaleyurt, Öz-iş, Zümrütevler, Palmiye ile Yeşil Belde sitelerini Yarısı Bizden Kampanyası’na dahil edip kentsel dönüşümü başlattıklarını anlatarak, “Maltepe’mizin yeşil alana ihtiyacı var. Büyükbakkalköy Mahalle’mize 65 bin metrekare büyüklüğe sahip tüm donatılarıyla, yemyeşil bir millet bahçesi kazandırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Editör: Emlak Zirvesi