Kentsel Dönüşüm Ülkemizin Geleceğidir ve Acilen Bitirilmelidir Kentsel Dönüşüm Ülkemizin Geleceğidir ve Acilen Bitirilmelidir

CNN Türk'te yer alan habere göre, yıllar önce inşa ettikleri evleri artık ayakta duracak gibi değildi. Deprem riski ile karşı karşıyaydı. Onlar da kentsel dönüşümü tercih ettiler, şimdi yeni konutlarına kavuştular.

İstanbul'da kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Esenler Belediyesi ve TOKİ iş birliğinde yeni ve modern konutlar esenlerde inşa ediliyor.

Projenin biten kısmı, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hak sahiplerine teslim edildi, yarım kalan projeler için çalışmalar hızlandı.

TOKİ Yetkilisi Muhammet Baltacı da devam eden çalışmalarla ilgili, "Kuzey ve güney rezerv alanları olmak üzere 8 milyon metrekare alanda toplamda 60 bin konut inşa ediyoruz.

Esenler Belediyesi ve Çevre Şehircilik Bakanlığı ile 2020 yılında faaliyete başladık. Şu anda bulunduğumuz bölgede 1461 konutu yapacağız teslim etmek durumundayız. Devam eden süreçte geri kalan projenin kısımlarını tamamlayacağız ve tüm konutları bitireceğiz” ifadelerini kullandı.

Editör: Emlak Zirvesi