KONUT SİGORTASININ ÖNEMLİ TEMİNATLARI NELER?

Ethica Sigorta Yönetim Kurulu Akyol, konut sigortası teminatlarına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu:

Günlük yaşamda doğabilecek birçok aksilik söz konusu olabilir. Evlerde tavan akmasından tesisat arızalarına kadar birçok risk yaşanabiliyor.

Evlerde yaşanabilecek zor durumlara karşı önemli bir güvence sunan konut sigortası hem ev sahipleri hem de kiracılar tarafından yaptırılabilen bir sigorta.

Aidat Ödememenin Cezası Var mı? Aidat Ödememenin Cezası Var mı?

Konut sigortasının ana teminatlarına geldliğimizde, yangın ilk sırada yer alıyor. Yangının yanı sıra, yangının dumanının eve, eşyalara verdiği zararlar da güvence altına alınıyor.

Konut sigortası ek teminatları ise 360 derece bir kapsam sunuyor ve akla gelebilecek birçok riske karşı evi koruyor.

Uygun konut sigortası satın alındığında ön plana çıkan teminatlar içinde kargaşa ve toplumsal hareketler nedeniyle doğabilecek hasarlar, cam kırılması, hırsızlık, ferdi kaza, araç çarpması, enkaz kaldırma öne çıkıyor. bununla birlikte asistans hizmeti de konut sigortası içinde tercih edilebiliyor.

Yardım hizmetlerinde ambulans, doktor gönderilmesi, cam ve anahtar işleri konut sigortası kapsamında bulunuyor.

Doğal afet riskleri, konut sigortası teminatları içinde önemli bir noktada. Bu kapsamda sel ve su baskınları, deprem, yer kayması ve fırtına kaynaklı durumlarda güvence söz konusu.

KONUT SİGORTASI YAPTIRMAYI DÜŞÜNENLERİN BİLMESİ GEREKENLER

Ev sigortası, kapsamlı ve önemli bir sigorta çeşidi olmasına karşın belli riskler konut sigortası kapsamında yer almıyor. Bunlar içinde, evde yer alan değerli mücevher ve nakit paralar, kişisel eşyalar yer alıyor.

Konut sigortasında, diğer birçok sigorta türünde olduğu gibi hasarsızlık indirimi alınabilir. Poliçe süresi içinde bir hasar gerçekleşmediği takdirde ikinci ve sonraki yıllarda belli oranda hasarsızlık indirimi ile, daha uygun fiyatlı konut sigortası teklifi almak mümkün.

Konut sigortası, kimi zaman DASK ile de karıştırılıyor. Konut sigortası zorunlu bir sigorta türü değildir buna karşın DASK genel bir kapsam sunar ve depreme karşı koruma sağlar. Konut sigortası ise evde ortaya çıkabilecek tüm risklere karşı en kapsamlı sigorta türüdür.

Konut sigortası fiyatlar 2022 yılı içinde, uygun fiyat avantajını kaçırmamak adına online olarak kontrol edilebilir. Ev sigortası sorgulama ile güncel ev sigortası durumu öğrenilebilir.

Konut sigortasının fiyatları, teminatların kapsamına, evin durumuna ve birçok kritere göre değişebilir. Yaşam alanlarını her açıdan güvence altına almak adına konut sigortası teklifi alınabilir.