Aydın Kuşadası'nda 65 metrekare dubleks mesken icradan satışa çıkarıldı.

İHALE DETAYLARI

KUŞADASI (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN Özellikleri:  Aydın, Kuşadası, Güzelçamlı mahallesi, 3238 Parsel, 4.blok 2 nolu Bağımsız Bölüm, 9.658 m2 ana taşınmaz yüzölçümlü taşınmazın 4/224 arsa paylı dubleks mesken nitelikli, ana taşınmaz niteliği bahçeli 56 adet dubleks kargir olan taşınmaz, yakın çevresinde dubleks siteler yer almaktadır. Taşınmaz plaja 700 metre, Güzelçamlı mahalle merkezine yaklaşık 5 km yer almaktadır. yaz aylarında açık olan günlük ve sosyal yaşamın gerekliliği olan market, halk pazarı, sağlık ocağı ve v.b. yerlere kısmen yakın konumda , orta gelir grubunun yazlık konut olarak tercih ettiği bir bölgede yer almaktadır bulunduğu bölgede yol, su, elektrik, telefon gibi altyapı çalışmaları tamamlanmıştır. Zemin+1Normal kattan oluşan 4. Blokta konumlu 2 bağımsız bölüm nolu Dubleks Meskendir. Parselde 28 adet ikiz blok ile toplam 56 adet dubleks mesken vardır. Site topografik olarak düz bir konumdadır. Site çevre düzenlemesi tamamlanmış olup sitede görevli vardır. Site korunaksız bir görünüme sahiptir. 4. Blok 2 nolu Dubleks Mesken; sitenin batısından doğusuna doğru dördüncü sırada yer alan ikiz blokta güney cephede yer almaktadır. Zemin+1Normal kattan oluşmaktadır. Zemin katında salon, açık mutfak, wc, antre ve teras hacimlerinden 1 nci katı ise 2 oda, banyo, hol ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Zemin katı 30 m2 kapalı alanı 10 m2 teras alanı, 1 nci katı 35 m2 olup toplam brüt 65 m2 dir.Keşif sırasında taşınmazın iç hacmine girilememiş olup iç hacmi masrafsız olup Taşınmazın eksik imalatı olmadığı ve ikamete uygun olduğu kabulü ile değerleme yapılmıştır.

İcradan Satılık Dubleks Daire İcradan Satılık Dubleks Daire

Adresi Güzelçamlı Mahallesi, 7196 Sokak Güzelyurt Sitesi No:2/Ea Kuşadası-Aydın Numerataj Çalışması Nedeniyle Adreste Değişiklik Olabilecektir. Kuşadası / AYDIN

İmar Durumu Yok , İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar planında Ayrık Nizam 2 kat TAKS:0,25, KAKS:0,50 yapılaşma şartında olup konut imarlı alanında yer almaktadır.

Kıymeti 1.300.000,00 TL

KDV Oranı %1

1. Satış Günü 10/06/2022 günü 11:30 - 11:35 arası

2. Satış Günü 05/07/2022 günü 11:30 - 11:35 arası

Satış Yeri : İkiçeşmelik mahallesi Süleyman Demirel Bulvarı No:35/8 Otogar İçi Kuşadası-Aydın
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2022/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.