“Bu seçim arifesine kadar yapacağınız yatırımlar tarla, arsa veya ev buna benzer taşınmazlar seçimlerden sonra büyük kazanç elde edeceği konusunda görüşümüz” diyen Aytaç Feda, açıklamalarının devamında şunları söyledi:

“2022 konut fiyatlarındaki artış ve banka kredilerinin yüksek olmasından dolayı yine durgun geçti ancak yıl sonuna doğru bir hareketlilik başladı. Neden? Alım satımların artacağı, döner sermeyenin artması, belediyenin alım satımlarının artmasından dolayı şirketler kendi yerlerini şahısların adına veya alım satım yapacaklarda yılbaşından önce belirli bir yoğunluk vardı kasım, aralık ayında.

Ancak yılbaşından sonra alım satımlarda olağan bir durgunluk var. Neden, seçim arifesine girdiğimizden ötürü. Seçimlerden sonra ne olacağı belirsizliği veya korku, tedirginlik var, insanlarda ve banka faizlerinin değişmemesi, hala devlet bankalarının 250 bin lira gibi sınırlı rakamlarla kısıtlı kalması ve diğer bankaların faiz oranlarının yüksek olmasından dolayı seçime kadar gayrimenkullerde bir durgunluk var. Bu gayrimenkul alacaklar için büyük bir fırsat aslında.

Geçen veya ondan önceki sene 55 - 60 bin avroya satılan bir daire şu an 100-110 bin avro civarında oldu. Yani 2 sene önce gayrimenkul alan bire bir Euro kazanmış oluyor. Altın dahil, gayrimenkulün kazandırdığını hiçbir şey kazandırmıyor.

Yetki Belgesi için Mesleki Deneyim Şartı Aranmayacak Yetki Belgesi için Mesleki Deneyim Şartı Aranmayacak

Bu seçim arifesine kadar yapacağınız yatırımlar tarla, arsa veya ev buna benzer taşınmazlar seçimlerden sonra büyük kazanç elde edeceği konusunda görüşümüz. Bankalar fazla faiz getirmediğinden dolayı gayrimenkule yönlenmesinde fayda var.”

Editör: Emlak Zirvesi