Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre, dünyanın en önemli araştırma şirketlerinin Kıbrıs’ın İskele bölgesini ‘yaşanabilecek en güzel kıyı kenti’ olarak göstermesi, yalnızca Türklerin değil yabancılarında ülkeye yönelmesine sebep oluyor.

Kıbrıs’taki sektör temsilcileri yaşanan ilgiden memnun olduklarını belirterek “Kıbrıs’ta hem kira gelirinin hem de mülk değerinin artmasıyla amortisman süreleri 8 ila 12 yıl gibi kısa sürüyor.

Bu durum yabancı yatırımcıların ilgisini çekiyor. KKTC’de satın aldığınız bir evi kiraya verdiğinizde, kira geliri ortalama 10 yılda ödediğiniz parayı size geri kazandırıyor.

Çoğu Türk ve yabancı yatırımcı, yalnızca bu avantaja bakarak bile Kıbrıs’ı diğer ülkelere tercih ediyor” diyor.

Özellikle İskele bölgesine dikkat çeken gayrimenkul uzmanları “Her geçen gün gelişmeye devam eden İskele bölgesi, konumunun ve manzarasının güzelliğiyle adada yatırımcıların en çok ilgisini çeken bölge.

Marmaris'te Ev ve Arsa Fiyatları Yükselmeye Devam Ediyor Marmaris'te Ev ve Arsa Fiyatları Yükselmeye Devam Ediyor

Temiz ve sakin ortamıyla huzurlu bir yaşam arayanlar için harika bir seçenek sunan Long Beach ise yalnızca büyük bir yatırım potansiyeli taşımakla kalmıyor, aynı zamanda uzun kumsalları, yürüyüş ve bisiklet parkurları, turistik tesisleri, restoran ve kafeleri ile kaliteli bir hayat standardı vadediyor” açıklamasında bulunuyor.

Editör: Emlak Zirvesi