İHALE DETAYLARI

İZMİR 28. İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Tapu Kaydı :İzmir İli, Konak İlçesi, Üçkuyular Mah, 136 Cilt, 13617 sahife, 6194 Ada, 18 Parsel, 2.Kat, 8 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz;

Özellikleri Konak ilçesi, Üçkuyular Mahallesi, 6194 Ada, 18 parselde kain 622,00 M2 miktarlı "Altı Katlı Betonarme Bina" vasıflı ana taşınmazın 2.katında yer alan, 100/2080 arsa paylı, mesken nitelikli, 8 no'lu bağımsız bölümün 1/1 (Tam) hissesi olup Konak Belediyesi İmar Müdürlüğü Arşivinde incelenen Kat İrtifakına esas Mimari Projesi ve Numarataj Krokisine göre tespite konu 8 nolu bağımsız bölüm, 2. Katta ve bina giriş kapısına bakış istikametine götre sağ ön köşedeki daire olarak konumlanmaktadır. Onaylı mimari projesine göre taşınmaz 3 oda, salon, kapalı mutfak, banyo, wc, antre, koridor ve 2 balkon hacimlerinden oluşmak üzere net 81,70 m2, brüt 92,00 m2 kullanım alanına sahiptir. Zeminde yapılan incelemede salon bağlantılı balkonun iptal edilerek salonun kullanım alanına dahil edildiği tespit edilmiştir. Dairenin dış kapısı çelik, iç kapıları ahşap dolgu kapı, pencere doğramaları pvc dir. Salon ve oda zeminleri laminat parke, antre, mutfak ve ıslak hacim zeminleri seramik kaplıdır. Islak hacim duvarları tavana kadar fayans kaplı, diğer duvarlar saten alçı üzeri saten boya ile boyalıdır. Mutfakta lake kapaklı dola çimstone tezgah, banyoda duş teknesi, duş kabini ve dolaplı lavabo bulunmaktadır. Doğalgaz ile ısıtıldığı beyan edilen dairenin keşif tarihinde bakımlı durumda olduğu gözlemlenmiştir. Taşınmazın bulunduğu binanın mimari projesine göre zemin katta 2 adet dükkün, 3 adet daire, 1-4 normal katlarda 4'er daire, çatı katında 3 adet daire olmak üzere ana taşınmazda 24 adet bağımsız bölüm kayıtlıdır. Giriş zemin katta ve binanın 15/2 Sokağa bakan cephesinden sağlanmaktadır. Binanın dış cephesi standart dış cephe boyası ile boyalı olup bina giriş kapısı camlı demir kapı, giriş ve kat hol zeminleri ile merdivenler mozaik taştır. Duvarları plastik boya ile boyalıdır.Taşınmazın bulunduğu bölge konut amaçlı gelişim göstermiş olup, bölgede genellikle konut amaçlı kullanılan, +35 yıllık 4-5 katlı apartman tip yapılan bulunmaktadır. Bölgenin belediye hizmetleri ve sosyal donatı alanları tam olup toplu taşıma araçları ile ulaşım imkanı bulunmaktadır. Taşınmaz bölgenin ana ulaşım ve ticari arteri durumundaki İnönü Caddesine 100 mt.Şehit Ö.Halis Demir İ.H.L. ve Ortaokuluna 180 m., M.Kemal Sahil Bulvarı ve Tramvay Durağına 580m, F.Altay Metro İstasyonuna 700 m. kuşuçuşu mesafede yer almaktadır.

Adresi Mehmet Ali Akman Mahallesi 15/2 Sokak No:4 Yalçındağ Apartmanı Kat:2 D:8 Konak / İZMİR

Yüzölçümü 92 m2

Arsa Payı 100/2080

İmar Durumu İnşaat tarzı 6194 ada, 18 parsel "03.02.1984 onay tarihli, Üçkuyular, Hatay, Bayramyeri Mahalleleri Uygulama İmar Planında, Bitişik/Blok Nizamda, 4 kat, H:12,80 m yapılanma koşullu konut alanında kalmaktadır.

Kıymeti 700.000,00 TL

KDV Oranı %8

Kaydındaki Şerhler İntifa Hakkı ve haciz

1. Satış Günü 05/07/2022 günü 15:45 - 15:50 arası

2. Satış Günü 08/08/2022 günü 15:45 - 15:50 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

Antalya Konyaaltı'nda 409 Konut Arsası Satışa Çıkarıldı Antalya Konyaaltı'nda 409 Konut Arsası Satışa Çıkarıldı

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1476 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Editör: Emlak Zirvesi