İstanbul Anadolu Yakası’nın gözde lokasyonlarından Pendik, bünyesinde barındırdığı pek çok avantajla gayrimenkul yatırımcıları için cazibe merkezi konumunda bulunuyor. Nüfusu ve yüzölçümü ile İstanbul’un en büyük ilçeleri arasında bulunan Pendik, kentsel dönüşüm çalışmalarıyla hızla yenileniyor ve çok daha güvenli bir hale geliyor.

Pendik bölgesinin her geçen gün artan yatırım değeri hakkında önemli bilgiler paylaşan Siltaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, ilçenin Sabiha Gökçen Havaalanı, TEM ve E-5’e olan yakınlığı, Metro, Marmaray gibi raylı sistem ve denizyolu bağlantılarıyla ekonomik gücünü her geçen gün biraz daha artırdığına dikkat çekti.

Nüfusu ve yüzölçümü ile İstanbul’un en büyük ilçeleri arasında yer alan Pendik, Anadolu Yakası’nın gözde lokasyonlarından biri konumunda bulunuyor. İlçenin; kara, deniz, hava yolu ve raylı sistem gibi pek çok farklı ulaşım alternatifinin kesişim noktasında yer alması sebebiyle trafik sıkıntısının yoğun olarak hissedildiği metropol yaşamı önemli ölçüde kolaylaşıyor.

Merkezi lokasyonu, uzun sahil şeridi ve ulaşım avantajları ile hem İstanbulluların hem de gayrimenkul sektörünün cazibe merkezi haline gelen Pendik, kentsel dönüşüm çalışmalarıyla hızla yenileniyor ve çok daha güvenli bir yer haline geliyor.

Pendik konut yatırımı açısından birçok avantajı beraberinde getiriyor

İş dünyasındaki 40 yılı aşkın köklü geçmişi ışığında 2011 yılından bu yana kente değer katan yapılar inşa etmeye odaklanan ve şimdi de Pendik’in en büyük kentsel dönüşüm projesine imza atan Siltaş Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, “Pendik, kara, deniz, hava yolu ve raylı sistem gibi pek çok farklı ulaşım alternatifinin kesişim noktasında yer alıyor. Ulaşımın yanı sıra Pendik’te ayrıca birçok AVM, eğitim kurumu, kamu kurumu, Teknopark ve hastaneler yer alıyor. Özel sektörde birçok önemli şirketin genel merkezi de yine bu bölgede bulunuyor.

Gayrimenkul Yıldızları Sign of The City Awards'da Hünerlerini Yarıştıracak Gayrimenkul Yıldızları Sign of The City Awards'da Hünerlerini Yarıştıracak

Bu anlamda ilçe hostesler, pilotlar, mühendisler, bankacılar, başta olmak üzere pek çok çalışan tarafından yoğun ilgi görüyor. Tüm bu özellikleri değerlendirdiğimizde Pendik konut yatırımı açısından birçok avantajı beraberinde getiriyor.” dedi.

“Pendik bölgesinin en büyük kentsel dönüşüm projesini hayata geçiriyoruz”

Pendik’in her açıdan seçkin ve güvenli konut projelerini hak ettiğini belirten Murat Özdemir, “Siltaş Yapı olarak Pendik’in tüm bu üstün özelliklerini görüyor ve bu güzel ilçenin çok daha güvenli bir yere dönüşmesi adına Pendik’in en büyük kentsel dönüşüm projesini hayata geçiriyoruz. Çünkü bildiğiniz gibi üç büyük fay hattı üzerinde bulunan ülkemizde deprem riski en yüksek olan illerin başında 16 milyonu aşkın nüfusuyla İstanbul geliyor.

Depremi önlemek mümkün olmasa da zamanında alınacak önemlerle zararı, acıları ve kayıpları en aza indirmek elimizde. Siltaş Panorama projemiz ayrıca metroya 4 dakika, Pendik sahiline 5 dakika, Pendik Marina’ya 9 dakika, yüksek hızlı trene ve İDO Pendik Terminali’ne 5 dakika, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 10 dakika, Viaport’a 18 dakika, Adalar’a 25 dakika ve üçüncü köprü bağlantı yoluna 10 dakika mesafede konumlanıyor.

Okul, market, AVM, kuaför, hastane gibi önemli noktalara yakınlığıyla da ev sahiplerinin yaşam standartlarını yükseltiyor. Projemiz panoramik deniz manzarası ve LifeX konseptinin sağladığı artılar ile de çok özel bir konumda bulunuyor. Siltaş Panorama’nın çok kazançlı bir proje olacağına dair inancımızla, herkesi buraya yatırım yapmaya, yatırım değeri her geçen gün artan Pendik’te geç kalmadan ev sahibi olmaya davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Editör: Emlak Zirvesi