Sonses TV'de yer alan habere göre Mete, hükümetin kısa bir süre önce açıkladığı orta gelirlilere yönelik ilk evim pojesi hakkında açıklamalarda bulundu.

“Dünyanın konut ihtiyacı karşılanması zorlandığı bir dönemde ülkemizde de maalesef bu durum milli bir sorun olarak görülmeye başlandı.” diye uyarıda bulunan Mete, “Devletimizin bu ortaya koyduğu projeleri toplumsal destek olarak görüyor ve destekliyoruz. Ama  iş dünyası olarak bu yapılan desteklerin etkili ve faydalı olması için bizlerde katlkı sağlamak zorundayız.” dedi.

ÖZEL SEKTÖRDE ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI

Bu kampanyanın önce toplumsal ihtiyaçları karşılayan, sonrasında ise sektörün de üretmesine katkı verecek bir gelir üretimini sağlayacak noktaya geleceğini ifade eden Mete,”Fakat bazı üretici firmaların bu kampanyayı fırsata çevirdiklerini üzülerek belirtmek istiyorum. Kampanya açıklandığı dakikadan hemen sonra fiyatların bariz değiştiği mesajları aldık ve şahit olduk.

Maalesef bu şekilde devam ederse kampanya gerektiği amaca ulaşamayacaktır.  Duyarlı üretici firmalarının bu kampanyaya destek vererek potansiyel müşteri bulmak için emlak firmaları ile birlikte çalışmalıdır.

Devlet büyüklerimiz bu bariz fiyat değiştiren firmaları takip ettiklerini her seferinde belirtse de bariz fiyatları ile oynayan ve Bu durumu fırsata çeviren fırsatçıları da gereli kurumlara şikâyet edelim.” diye konuştu.

EMLAKCILARI DİKKATE ALALIM

“Üst gelir grubun Yatırım amaçlı yatırım amaçlı konut alan kişilerin orta ve düşük gelir grubuyla aynı imkanlara sahip olmasını böyle bir dönemde doğru bulmuyorum.”diyen Mete, şöyle devam etti;

” Bu kampanyalar bu dengeyi korumak ve ilk evine sahip olacak vatandaşlarımız için çok önemli. Kampanyanın detaylarını incelediğimizde bu kampanya da hedefine bu açıdan ulaşmış oluyor.

Erişilebilir Konut Çalıştayı’nda Sektörün Yatırımcıları Söz Aldı Erişilebilir Konut Çalıştayı’nda Sektörün Yatırımcıları Söz Aldı

Son yıllarda görüyoruz ki Gayrimenkul sürekli konuşulan konuların en başında geliyor. Barınma meselesi gün geçtikçe önümüze sürekli sorun olarak çıkmaya başladı.

Emlak yönetimi ciddi bir iştir ve bu mesleğe gönül vermiş sizlere danışmanlık hizmeti veren Gayrimenkul danışmanları ile istişare edip hem finansal yönlendirme hem de sizlere uygun konut projelerini bulma acısından dikkate alınması gereken ciddi insanlardır. Unutmayın iyi bir Gayrimenkul danışmanı sizi hayallerinize yakınlaştırır.”

Editör: Emlak Zirvesi