Son yıllarda ön plana çıkan Metaverse kavramı tüm sektörlerin yoğun ilgisini çekiyor. Kimilerine göre internetten sonraki en büyük buluş olarak nitelendirilen Metaverse konusunun uzunca bir süre gündemde kalacağı öngörülse de günlük yaşantıyı ve sektörleri nasıl etkileyeceği henüz bilinmiyor. 

Özellikle mekânsal tasarım uzmanlarının Metaverse kavramının fiziksel çevreyle olan ilişkisi üzerindeki etkisi ve bu uzmanların yeni sanal alana nasıl katkıda bulunabileceği konusu yoğun olarak tartışılıyor. Yeşil Rapido, yapı sektörünün ve sektör profesyonellerinin gelişimine katkı sağlamak amacıyla 10 yıldır konferans ve eğitim programları gerçekleştiriyor. 

Yeşil Rapido markası ile yine bu amaçla hazırlanan ‘Metadesign Eğitim Serisi’ iki aylık periyodlar ile gerçekleşecek olan ikişer günlük eğitimleri içeriyor. İki gün iki ayrı grup ile toplamda 150 katılımcı kontenjanına sahip olan programın ilki 5-6 Ekim 2022 tarihlerinde, The Circle (Beyoğlu - İstanbul) adresinde yapılacak. Yapı sektörü profesyonellerini (Mimar - İç Mimar - Peyzaj Mimarı - Şehir Plancısı) kapsayacak olan programda ayrıca mimarlık fakültesinde eğitim alan 20 öğrenciye ücretsiz katılım imkânı sağlanacak. 

VitrA’ya 3 Yeni “İyi Tasarım” Ödülü VitrA’ya 3 Yeni “İyi Tasarım” Ödülü

Ekoyapı Dergisi, Business World Global olarak Atlas Space ve Haliç Üniversitesi iş birliği ile başlatılan METADESIGN Eğitim Etkinliği hakkında detaylı bilgiye www.yesilrapido.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Tüm gün sürecek Eğitim'in programı; 

Öğleden Önce: Eğitim + Kahve arası
Öğlen Yemeği
Öğlenden Sonra: Panel + Eğitim + Kahve Arası + Stratejik Ortak Sunumu + Eğitim
Akşam Üstü: Sertifika Töreni + Kokteyl