Dünyanın en prestijli etkinliklerine ev sahipliği yapan Milano Tasarım Haftası, 7-12 Haziran tarihleri arasında sergiler ve enstalasyonlarla gerçekleşti. Tasarım ve sektörde faaliyet gösteren önde gelen markaların yer aldığı 2022 Milano Tasarım Haftası’nda NUDE, Calico Wallpaper ve ab concept ile yaptığı iş birliğiyle Milano’da bir yıldız gibi parladı.

Salt'ta Dünya Mimarlık Günü Etkinlikleri Salt'ta Dünya Mimarlık Günü Etkinlikleri

7-12 Haziran tarihlerinde gerçekleşen ‘2022 Milano Tasarım Haftası’nda NUDE “Forest of Reflection” konseptiyle İtalya’nın kalbinde sürükleyici bir orman manzarasına imza attı. Calico Wallpaper ve ab concept’in tasarladığı, Japon Alpleri’nden ilham alan ve büyülü bir ormanı anımsatan “Tableau” isimli duvar kağıtlarının lansmanı NUDE iş birliğiyle Milano’da gerçekleştirildi.   

İki ayrı salonda gündüz ve gece konseptinin yer aldığı “Forest of Reflection”, galeriyi sarmalayan çam ağacı kokuları, yeşil çimlerle kaplı zemini, duvar kağıtlarını aydınlatan NUDE Mono lambaların yansıması ve galerinin ortasında yer alan Nest Bar ile ziyaretçileri Japon Alpleri’nin sürükleyici ve bir o kadar huzurlu atmosferine götürdü.

Etkinlik alanının kalbinde bulunan ve NUDE’un ev sahipliği yaptığı Nest Bar’da, ziyaretçiler dünyaca ünlü miksolojist ve NUDE Savage koleksiyonunun tasarımcısı Remy Savage’in, yine NUDE’a özel geliştirdiği pine aroması içeren özel bir kokteylini deneyimleme fırsatı buldu. 

NUDE koleksiyonlarına Paşabahçe Mağazaları ve nudeglass.com’dan ulaşılabilirsiniz.

Camın en yalın hali: ‘NUDE’

Dünyanın ikinci en büyük cam ev eşyası üreticisi Şişecam Topluluğu'nun global tasarım markası NUDE, dünya prömiyerini 2014 yılında Maison Objet Paris’te yaptı. Ardından Milano ve Frankfurt’taki uluslararası fuarlarda boy gösterdi ve büyük beğeni topladı. Tüm koleksiyonlarını “Simple is Beautiful” (Yalın Güzeldir) felsefesi ile tasarlayan NUDE; Ron Arad, Nigel Coates, Joe Doucet, Pentagon Design, Tomas Kral, Mikko Laakkonen, Tamer Nakışçı, Erdem Akan ve Ali Bakova’nın da aralarında olduğu dünyanın saygın tasarımcıları ile çalışıyor. Her koleksiyonunda cam teknolojisi ve işçiliğindeki hünerle tasarım yetkinliğini birleştiren NUDE markası, kullanıcıların tutku ve zevklerini en estetik biçimde yansıtan, duyumlarını artıran yaratıcı koleksiyonlar içeriyor. 

NUDE tasarımları Türkiye'de Paşabahçe Mağazaları'nda satılıyor. Global ölçekte ise Neiman Marcus, Saks Fifth Avenue, Nordstrom, WallpaperSTORE*, MOMA(Francisco, New York, Tokyo ), Bloomingdale’s, John Lewis, Fenwick, AMARA Living, La Rinascente Milan, satış noktaları arasında yer alıyor. Nudeglass.com ile de dünyanın yüz yirmi ülkesine satış yapılıyor.