İstanbul sosyal hayatına biçim veren pek çok restorana tasarımlarıyla imza atan İç Mimar Murat Dede liderliğindeki URBANJOBS, Zula Zorlu projesiyle SPACE Best of Interior Design 2022 Seçkisi’nde yer aldı.

İç mimari ve ürün tasarımı alanlarında ulusal ve uluslararası ölçekte ödüllü projelere imza atan İç Mimar Murat Dede liderliğindeki URBANJOBS, 10-11 Mayıs tarihleri arasında Zorlu PSM’de multidisipliner bir buluşma olarak gerçekleştirilen SPACE etkinliği kapsamında Zula Zorlu projesiyle Best of Interior Design 2022 Seçkisi’nde ödüle layık görüldü.  

SPACE Best of Interior Design 2022 Seçkisi kapsamında, farklı disiplin ve kentlerden 50’nin üzerinde nominatörün önerdiği iç mekanlar arasından Tülin Hadi, Mine Mert, Günnur Özsoy, Tanju Özelgin, Arif Özden ve Kerem Özerler’den oluşan seçici kurulun belirlediği projeler ödül töreniyle sahiplerini buldu. Seçki kapsamında yer alan projeler ayrıca Tanju Özelgin küratörlüğünde hazırlanan sergide iki gün boyunca SPACE ziyaretçileriyle buluştu.

URBANJOBS tasarımı Zula Zorlu projesi, Zula markasının üçüncü lokasyonu olarak yalın ve steril tasarımı ile Türkiye’de örneğine pek sık rastlanmayan bir çizgiye oturuyor. Mekansal arayışın en yalın hallerinin arandığı proje, Türkiye’deki restoran kültürünün en doğal ifadelerinden birini sunmaya çabalıyor. Gereksiz tüm detaylardan arındırılan mekanda pişirme, servis, yıkama, yeme gibi salt bu işlevler için birbirinden ayrılan net alanlar ve düşünülmüş boşluklar oluşturulmuş.

Desmus, Mimariyi Kültür ve Sanatla Buluşturuyor! Desmus, Mimariyi Kültür ve Sanatla Buluşturuyor!

Sağlamlık, işlev, güzellik ve duygu olarak tanımlanan dört önemli mekansal öğenin hafifçe ve titizlikle uygulandığı projedeki ileri yalınlık, İç Mimar Murat Dede’nin ifadesiyle “Instagram mimarlığı”nın aradığının tam tersi bir çizgiyi işaret ediyor. Net formlar, yalın ritimler, iddiadan ve kaostan uzak görünümü ile Zula Zorlu, ne susuyor, ne de bağırıyor.

Mekana özel olarak tasarlanan yemek sandalyeleri ve bar sandalyeleri ile bu yalın tavrın içine görünür olan öğeler ekleyen URBANJOBS, masaların üzerine odaklanan aydınlatma ile neye vurgu yapılması gerektiğini anlatıyor.

SPACE Best of Interior Design 2022 Seçkisi’nde ödüle layık görülen Zula Zorlu’da kişilikli, dingin ve düşünülmüş bir tasarım yaratmak hedeflenmiş.