KARŞIYAKA 1. İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Çeşme'de İcradan Satılık Konut İmarlı Arsa Çeşme'de İcradan Satılık Konut İmarlı Arsa

-SATIŞA KONU OLAN TAŞINMAZIN GENEL ÖZELLİKLERİ: 

Davaya konu olan taşınmaz “EGE PARK MAVİŞEHİR AVM” olarak bilinen, Mavişehir mahallesi Opera Caddesi (2040 Sokak) No:104 Karşıyaka İzmir posta adresinde yer alan, bodrum+zemin+2 normal katlı betonarme binadır.

AVM olarak Kasım 1999 yılında faaliyete geçmiştir. Taşınmaz bir AVM olup, bodrum katta kapalı otoparkın, zemin ve 1.katta mağazaların yer aldığı, 2.kat ise yemek katı olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Taşınmazın ticari alan toplamı 20.548,10 m2, ortak alalar toplamı ise 17.547,87 m2 olmak üzere toplam inşaat alanı 38.095,97 m2 olarak belirlenmiştir. Sonradan ilave edilen ve tadilat ruhsatı alınan alanlar ile toplam inşaat alanının 42.026,00 m2 olduğu tespit edilmiştir.

Değerlemeye konu taşınmazların konumlu olduğu ana taşınmaz, 17.229 m2 alanlı 25864 ada 1 parsel üzerinde, ayrık nizamda betonarme yapı tarzında 5A yapı sınıfında, bodrum kat+ zemin kat+2 normal katlı AVM binasıdır. Binanın bodrum katında, otopark, zemin kat hipermarkete ait depo alanı ve teknik hacimler, zemin katta 3 adet bina girişi, 42 adet dükkan, 1 market, 2 kioks hacmi ve ortak alanlar, 1. normal katta 1 idari ofis 73 adet dükkan ve ortak alanlar, 2. normal katta, 1 bowling 2 ZEMİN KAT 2 NUMARALI BAĞIMSIZ BÖLÜM salonu, 1 sinema ve 29 dükkan ve ortak alanlar olmak üzere bina genelinde 150 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina dış cephesi kısmen dış cephe boyalı, kısmen kompozit cephe kaplaması ile kaplıdır. Bina girişleri zemin kat seviyesinde, güney, doğu ve batı yönünde konumlu alimünyum doğrama kapılardan sağlanmaktadır. Bina girişlerinde güvenlik noktaları bulunmaktadır. AVM ortak alanlarında zemin kaplaması granit seramiktir. Tavan ise alüminyum profil ve ısı camlıdır. Merkezi iklimlendirme- havalandırma, klima, aydınlatma, jeneratör, kamera, yangın ve güvenlik sistemleri bulunmaktadır. Her katı birbirine bağlayan yürüyen merdiven, normal merdiven ve asansör yer almaktadır.

Taşınmaza ait resmi belgelere göre 211 adet kapalı, 40 adet açık olmak üzere 251 adet araçlık otopark yerinin olduğu tespit edilmiştir.

DATAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Editör: Emlak Zirvesi